Már tetőre is mászhatnak a közmunkások: velük oldanák meg a létszámproblémát a kéményseprők – írja a Magyar Nemzet. Az új szakemberek viszont csak év közepén állhatnának munkába. A szakszervezet vezetője azt mondta: azért kényszerülnek erre a lépésre, mert a biztonságos szolgáltatáshoz szükséges szakembereknek alig a fele maradt az ágazatban.
Összesen több mint fél milliárd forint értékben újabb három vállalat részesült költségvetési forrásból tanműhelyekre fordítható támogatásban a nemzetgazdasági miniszter egyedi döntései alapján. A tiszalöki Hot & Cold Therm Kft. 151 millió forint, a miskolci Robert Bosch Power Tool Kft. 167 millió forint, a nagyatádi Büttner és Társai Szerszámelemgyártó és Kereskedelmi Kft. 297 millió forintot kapott tanműhelyek kialakítására, amelyekben összesen több mint 250 tanuló gyakorlati oktatása valósulhat meg.
Balogh László a Tiszavasváriban működő Vasép Kft. ügyvezető igazgatója kapta Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 2016. Év Vasipari Vállalkozója Díját. Idén már 11. alkalommal adták át Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a Prima Díjakat. Az országos Prima Primissima Díjhoz kötődve Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 2006 óta díjazzák az irodalom, a tudomány, a kultúra, a gazdaság, az építészet és a sport területén kiemelkedő tevékenységet végző személyeket.
Bár sokan kritizálják a jelenlegi kormány politikát, amely szerint csak a "párthű" városok kaphatnak hathatós állami segítséget, ez az állítás ismét megdölni látszik. Legalább is ezt támasztja alá az a pénteki bejelentés, amely szerint a köztudottan baloldali Nyírbátorban újabb 400 munkahely jöhet létre. A kormány 858 millió forinttal támogatja a családi tulajdonban lévő német Rosenberger cég 3,1 milliárd forint értékű, zöldmezős, nyírbátori beruházását - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken, sajtótájékoztatón Budapesten.
Október 1-jén a Tigáz Zrt. 1,2 millió egyetemes szolgáltatásra jogosult ügyfele új gázszolgáltatóhoz kerül, de kapcsolatuk megmarad a Tigázzal. A fogyasztóknak a szolgáltatóváltással kapcsoltban különösebb teendőjük nincs, az egyetemes szolgáltatói szerződésük a Tigázzal október 1-jével automatikusan megszűnik, és életbe lép az új szolgáltatóval a szerződés.
Lehet nem is gondolná, de az egy-egy magyarországi megye között levő keresetkülönbség néhány esetben igen magas. A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján a Blikk összeszedte azt az öt-öt megyét, ahol a legmagasabb és a legalacsonyabb az átlagkereset. Az első helyen természetesen Budapest áll: a fővárosban az átlag kereset 222.028 forint.
Több mint 600 főt bocsát el a Jabil elektronikai ipari konszern. A gyártás egy részét Tiszaújvárosból Ukrajnába helyezi át. A cég – amely nem először küld el tömegével embereket – korábban munkahely-teremtési támogatást kapott.A kormánnyal stratégiai partnerségben álló Jabil Circuit Magyarország Kft. 620 embert bocsát el és 2 gyártósorát Ukrajnába helyezi át – írta pénteki számában a Magyar Nemzet.
Tovább bővítí Révész Bálint cégcsoportjának érdekeltségeit. Az egykori Tiszavasvári kötődésű nagyvállalkozó Logisztikai raktárat épít nettó 7,8 milliárd forintból, állami támogatással a Révész Csoporthoz tartozó Révész-Nyírlog Logisztikai, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Nyíregyházán. A beruházás alapkövét kedden tették le a nyírségi nagyváros ipari parkjában. A több mint 52 ezer négyzetméter alapterületű raktár naponta negyven kamion áruforgalmát biztosítja majd. A 2017 májusára elkészülő fejlesztés a tervek szerint 50-80 embernek adhat munkát.
Folyamatosan bővül a hiányszakmák köre, már nemcsak informatikusból és autógyári munkásból, hanem varrónőből, valamint adminisztrátorból is hiány van – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal első negyedéves, betöltetlen álláshelyekről kiadott jelentéséből. Míg két évvel ezelőtt, 2014 első negyedévében a versenyszektorban 23,3 ezer álláshely volt betöltetlen, addig 2016-ra ez a szám jelentősen, 36 ezer főre emelkedett – olvasható a Magyar Időkben.
Újabb indiai autóipari beszállító cég hozza gyárát Magyarországra - közölte Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter megjegyezte: bőven van lehetősége a magyar cégeknek Indiában, ahol a gazdaság növekedése tavaly 7,3 százalék volt, de az idén és jövőre is 7 százalék feletti növekedést várnak. Kifejtette: az autóipari fémmegmunkálással foglalkozó Sona indiai vállalatcsoportnak eddig csak belföldön, az Egyesült Államokban és Németországban voltak gyárai, de most úgy döntött, hogy Magyarországon épít egy gyárat 4,2 milliárd forint értékben.
[Első] << Előző 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Következő >> [Utolsó]