Kézilabda:Bajnokverés kapusbravúrokkal

2014-10-02 14:28

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoport második fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén. Tiszavasvári csapata a tavalyi bajnok Kisvárdát fogadta miután a rétközi város csapata nem vállalta a magasabb osztálybeli szereplést. A vendégcsapat tetemes előnnyel vezetett a 40. percig, ekkor azonban a lelkes hazaiak izgalmassá tették a meccset, majd az utolsó percben átvették a vezetést és megnyerték a mérkőzést.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Kisvárdai KC SE 24–23 (8–14)
Tiszavasvári, 250 néző, v.: Herbák T., Bíró Á. Tiszavasvári: Bíró D. – Benyusz K. 5, Gáll L. 3, Dancs M. 7/1, Balázs M. 4, Lippai A., Mezei L. 2. Csere: Bódor Z. (kapusok), Kiss K., Lázár A 3, Kaibás M., Erdei P., Gazdag R., Havel K., Losonczi K. Edző: Grandjean Gábor. Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 2, Járosi A. 7/2, Bod B. 2, Mándi K. 1, Barabás B. 3. Csere: Koi E. (kapus), Paróczai L., Türk F. 1, Nagy M., Czili A., Kovács L. 1, Kovács A. 4/2,, Szanyi A., Botka Á. Edző: Papp József. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 6/4.

A vendégcsapat tetemes előnnyel vezetett a 40. percig, ekkor azonban a lelkes hazaiak izgalmassá tették a meccset, majd az utolsó percben átvették a vezetést. Győzelmükhöz az is hozzájárult, hogy a legjobb kisvárdai játékost, Járosi Attilát piros lappal kiállították, míg Bíró Dávid pedig ragyogóan védett. Junior: 26–49. (Tudósító: Hankó András)

Grandjean Gábor: – Ötven percig árnyéka voltunk önmagunknak és nagyon gyengén játszottunk, A bajnok Kisvárdának könnyűszerrel lőhettünk volna negyven gólt, mégis azt kell mondjam, az utolsó két kapusbravúrnak és némi szerencsének köszönhetjük a győzelmünket.

Papp József: – A csapat magabiztosan játszott a 40. percig, majd a piros lap miatt komoly hátrányba kerültünk, és a lelkes hazaiak felőröltek bennünket. Sajnos, nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy a játékvezetői ténykedés a szabálykönyv minden egyes paragrafusát felülbírálta. Felteszem a kérdést, egy olyan játékvezető, aki a helyi csapatban játszott és jelenleg is Tiszavasváriban dolgozik, vajon nem tartja-e elvtelennek, hogy elfogad egy ilyen küldést?