Mirgai: Meglepődtem a gyenge játékon

2014-10-24 11:19

A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 10. fordulójának mérkőzéseit rendezték a múlt hétvégén. Mirgai László tanítványai a Nagyhalász otthonában léptek pályára. Az első félidőben egyértelműen jobb volt a Halász, a szünet után csupán a vendégek felívelt labdái okoztak nehézséget rangadónak nevezhető mérkőzésen.

A vendégcsapatból a 32.percben Kókát kiállítótták, ennek ellenére második félidőben tíz emberrel odaszegezte a Nagyhalászt a kapuja elé a vendég csapat, de a végeredmény már nem változott.

Nagyhalász–Tiszavasvári 2–1 (2–0) Nagyhalász, 150 néző, v.: Tomori P.
Nagyhalász: Kmetz T. – Csire G., Tilki M., Orosz T. (Kondor M.), Kovács N., Boros I., Turóczi Cs., Horváth M., Tóth N., Anderka R. (Szabó B.), Mocsár Cs. (Kosztik D.). Edző: Kiss Gábor.Tiszavasvári: Kanócz B. – Lakatos I., Daru I., Balogh N., Tudja D., Potornai M., Kóka R., Lakatos B. (Somogyi M.), Nagy D. (Dankó G.), Péntek A. (Fazekas V.), Nagy I. Edző: Mirgai László.

Fotó:Pusztai Sándor

Az első félidőben egyértelműen jobb volt a Halász, a szünet után csupán a vendégek felívelt labdái okoztak nehézséget – a hazai győzelem megérdemeltnek mondható.Gól: Tóth N., Mocsár Cs., illetve Péntek A. (11-esből). Kiállítva: Kóka R. (32. perc). Ifi: 1–3.

Kiss Gábor: – A mérkőzés előtt a csapat minimális célja az volt, hogy egy pontot itthon tartson, ezt fegyelmezett, érett játékkal meg tudta fejelni és megérdemelten nyert.

Mirgai László: – Az első félidőben magam is meglepődtem azon, hogy az elmúlt heti szenzációs játékunk után miként lehet ilyen akaratgyengén kezdeni egy rangadónak nevezhető mérkőzést. Emellett két olyan gólt ajándékoztunk a hazaiaknak, amit általános iskolás gyerekek sem követnek el. A szünet után tíz emberrel odaszegeztük a Halászt a kapuja elé, kettő egynél kapufát rúgtunk, és három nagy ziccert rontottunk el. Sajnos, ez a meccs nem egy félidőről, hanem kettőről szólt, ezért vesztettünk.

• TOP összegek - Pályáztak, nyertek, fejlesztenek

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban (TOP) 89,3 milliárd forintos forráskeret jut megyénkre. Az augusztus végi adatok szerint a fejlesztési források 66 százalékára, mintegy 58,8 milliárd forintra hirdettek nyerteseket, a rendelkezésre álló forrás 51 százalékára, 45,8 milliárd forintra már megkötötték a szerződéseket a pályázókkal, az összes forrásból 36 milliárd forintot pedig ki is fizettek a sikeres pályázóknak. Az eddig beérkezett 633 pályázat közül 346 kap támogatást.

• Kerékpárokat loptak Tiszalökön

A Tiszavasvári Rendőrkapitányság lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást B. István 59 éves és K. József 45 éves tiszalöki lakosok ellen. A férfiak 2017. szeptember 19-én a tiszalöki vasútállomásról megpróbáltak ellopni egy lezárt állapotú kerékpárt, de a vasútőr megzavarta őket, így elmenekültek a helyszínről.

• Tűz volt az égetőben

Kigyulladt egy olajhűtésű szivattyú csütörtökön délután Tiszavasváriban, a Kabay János utca egyik telephelyén közölte a Katasztrófavédelem. A város önkormányzati, a nyíregyházi és a hajdúnánási hivatásos tűzoltók két habsugárral és két kézi tűzoltó készülékekkel oltották el a lángokat. Személyi sérülés nem történt, lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség.

Közélet »

Tűz volt az égetőben

Kultúra »

Rekord évet zárt a Szentmihályi Gyógyfürdő

Hivatalosan vasárnapig tartott nyitva a közelmúltban hullámmedencével is bővült Szentmihályi Gyógyfürdő és Strandfürdő Tiszavasváriban, a hétvégi lehűlés miatt azonban gyakorlatilag szombaton zárta a szezont a város strandja. Volosinóczki Béla, a cég ügyvezetője a borús idő ellenére is derűsen újságolta, hogy minden korábbinál sikeresebb, látogatottabb volt az idei nyaruk.

Gazdaság »

TOP összegek - Pályáztak, nyertek, fejlesztenek

Sport »

Tanuszoda - Egy karcsapással közelebb

A Magyar Közlöny 2017. június 2-i számából kiderül: a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program II. ütemének keretében összesen 65 településen épül tanuszoda vagy tornaterem, illetve történik tanterem fejlesztés. A tanuszoda fejlesztések előfeltétele, hogy az érintett önkormányzatok a fejlesztés helyszínéül szolgáló ingatlanokat ingyenesen az állam tulajdonába adják.