Kézilabda:Döntetlenek után végre győzelem

2015-04-01 21:49

Teljes fordulót, közte három megyei rangadót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban. Hosszú idő után nyerni tudott a Türk Ferenc által trenírozott Tiszavasvári csapat. A vendég Borsod megyei sörgyári csapat csak a mérkőzés derekáig tudta tartani a lépést a hazaiakkal. A folytatásban a tudásbeli különbség az eredményben is megmutatkozott.

Érdekesség, hogy a negyvenkét találat jelentős részén Benyusz Kende, Kiss Krisztián , Dancs Máté és Mezei Lajos osztozott.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Bőcs KSC 42–31 (22–14)
Tiszavasvári, 150 néző, v.: Kovács T., Major A.
Tiszavasvári: Volosinóczki R. – Benyusz K. 7/2, Kiss K. 10/3, Kaibás M. 1, Lázár A. 3, Dancs Máté 9/1, Mezei L. 8. Csere: Bódor Z. (kapus), Lippai A., Türk F. 4, Gál L., Nácsa B., Pataki B., Gazdag R., Erdei P., Dancs Miki. Játékos-edző: Türk Ferenc.Kiállítások: 14, illetve 14 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 4/3.

A vendégcsapat csak az első félidő derekáig tudta tartani a lépést a hazaiakkal, a folytatásban a tudásbeli különbség az eredményben is megmutatkozott. Junior: 29–23. (Tudósító: Hankó József)

Türk Ferenc: – Nagyon vártuk már a sok döntetlen után a győzelmet. Küzdelmes mérkőzésre számítottunk, mert azt a gátat át kellett törnünk, amit a meccsek hosszú során magunknak állítottunk fel. Azzal, hogy hogy sikerült támadásainkat jól felépíteni, felőröltük ellenfelünket. A tiszavasvári csapat játéktudása nem a tabellán elfoglalt helyünket tükrözi. Remélem, ezzel megtört a jég!